Konec školního roku 2019/2020

Konec školního roku v Mateřské škole Masarykovo náměstí a Lánice

Vzhledem k dlouhodobému  uzavření školy v souvislosti s nouzovým stavem v ČR byl konec školního roku 2019/2020 jiný, než obvykle. Po jejím znovuotevření byly zavedeny nové podmínky provozu, hygienická opatření a z těchto důvodu jsme bohužel museli zrušit také všechny plánované akce. Snažili jsme se najít alespoň náhradní řešení, abychom dětem poslední měsíc co nejvíce zpříjemnili.

Po dlouhé době odloučení jsme společně oslavili Den dětí, který jsme si všichni moc užili. Pro děti byl připraven dopolední program v podobě soutěží ve třídách i na školní zahradě. Dále se také uskutečnilo fotografování předškoláků na tablo, které je vystaveno na Masarykově náměstí ve Velké Bíteši. Třídní tablo by mělo symbolizovat začátek nové cesty dětí do základní školy.

Jako alternativa za výlet, který se bohužel nemohl uskutečnit, za námi na školní zahradu zavítali lektoři z centra Chaloupky s ekologickým programem Zahrada jinýma očima. Pro děti byla připravena stanoviště, na kterých plnily různé úkoly, např. poznávaly hmyz, rostliny
a přírodniny.

Poslední akcí tohoto školního roku, při které jsme se loučili s předškoláky, bylo Pasování na školáky. Pro děti byly nachystané zábavné úkoly, při kterých měly prokázat, zda jsou připraveny na vstup do školy. Děti skládaly „zkoušku“ z obratnosti, přesnosti, počítání, paměti, bystrosti a trpělivosti. Všichni zkoušky hravě zvládli, a tak mohli být paní ředitelkou slavnostně pasováni na školáky. Na závěr děti obdržely pamětní pasovací list, portfólio svých prací po celou dobu docházky a dárečky.

Všem dětem i rodičům přejeme krásné léto a předškolákům hodně úspěchů ve školních lavicích. Budeme na Vás ve školce rádi vzpomínat!

Kalendář akcí

04. prosinec 2020 09:30 - 11:30

MŠ Masarykovo náměstí a MŠ Lánice,

14. prosinec 2020 00:00 - 16. prosinec 2020 06:00

Domov důchodců a Dům s pečovatelskou službou Velká,

14. prosinec 2020 09:00 - 18. prosinec 2020 11:00

MŠ Masarykovo náměstí a MŠ Lánice,

Nahoru