Učíme se prožitkem

V průběhu března a dubna probíhalo v naší mateřské škole několik komunitních setkání.

 

V úterý 12. března 2024 uspořádala třída Včeliček komunitní setkání pro rodiče a děti pod názvem Velikonoční dílny. Toto setkání bylo zaměřené na podporu vzájemného porozumění, rozvoje zájmu a odpovědnosti za dění v komunitě. Důraz byl také kladen na podporu otevřeného přístupu ke kulturní rozmanitosti. Paní Jitka Klímová, odbornice v oblasti zahradnictví a aranžování seznámila přítomné s různými druhy a styly dekorování z přírodních materiálů, po té proběhla výroba jarních věnců. Tyto věnce rodiče společně s dětmi umístili ke vchodu do MŠ a v prostoru šatny třídy Včeliček, kde tvoří moc pěknou jarní dekoraci. Během výroby věnců probíhalo živé sdílení zkušeností s udržováním velikonočních zvyků – pletením pomlázky, zdobením vajíček, pečením beránka, vítáním koledníků, výměny receptů a podobně. Na závěr si rodiče a jejich děti měli možnost vyrobit výzdobu i do svých domovů.

Ve středu 3. dubna 2024 se třída Broučků sešla na zahradě u mateřské školy ke komunitnímu setkání s názvem „Vyrábíme záhony“. Hlavním cílem bylo pod dohledem odborníka, truhláře pana Jana Buriana, vyrobit záhony, které budou sloužit v mateřské škole pro pěstování bylin a rostlin, jejichž plody budou moci děti konzumovat. Pan truhlář měl připravené nařezané díly, které bylo potřeba správně poskládat a smontovat do záhonů. Práce šla pěkně od ruky a za chvíli byly na světě čtyři záhony. Jeden z tatínků nabídl, že nám do záhonů doveze hlínu, a jiná maminka přislíbila větve na dno záhonu. Na dalším setkání se dozvíme, kdy je nejlepší doba na přesazení sazenic do venkovních záhonů a jak se správně starat o rostliny. Děkujeme všem za účast a pracovní nasazení!

Další komunitní setkání pro rodiče s názvem „Keramika v zahradě“ uspořádala třída Soviček, a tov pondělí 8. 4. 2024. Tvořivé odpoledne vedla odbornice paní Jitka Sedláková z Přibyslavic, která dlouhodobě pracuje s dětmi ve své keramické dílně. Ta všem přítomným ukázala základy práce, dala spoustu cenných a praktických rad a inspirací. Všichni rodiče se tak se svými dětmi s nadšením vrhli do práce a nestačili jsme se divit, jak krásné a originální výtvory vykouzlili! Cílem setkání bylo vytvořit ozdobné dekorace k nově vybudovanému relaxačnímu chodníčku na zahradě v Lánicích. Vyráběli jsme různé skulptury, např. válce, koule, květiny, zvířátka, skřítky, ozdobné podložky, dekorační kameny, abstraktní tvary aj. Teď budeme muset být chvíli trpěliví, nějaký čas počkat až výrobky řádně vyschnou, vypálit je v keramické peci a pak je naglazovat a znovu vypálit. Tento proces bude časově delší, ale již teď se moc těšíme, jak budou finální výrobky vypadat a především, až je budeme společně na dalším setkání instalovat na naší zahradě.

 

baner učíme_se_prožitkem_copy

IMG 20240312_155938143IMG 20240313_093417471_copyIMG-20240503-WA0040 copy_copyIMG-20240503-WA0037 copy 

Kalendář akcí

21. květen 2024 00:00

Mateřská škola Lánice, Lánice 300, Velká Bíteš

21. květen 2024 00:00

Mateřská škola Masarykovo náměstí, Masarykovo náměstí 86, Velká Bíteš

23. květen 2024 00:00

Mateřská škola Lánice, Lánice 300, Velká Bíteš

28. květen 2024 00:00

Mateřská škola Masarykovo náměstí, Masarykovo náměstí 86, Velká Bíteš

Nahoru