Úvodní fotografie

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13
Papoušci v MŠ
14
Logopedická garance
15 16
17
Cvičení v hale - Včeličky + Sluníčka
18
Baby club 18. 02. 2025
19
Odpoledne pro rodiče v Sovičkách
20 21
Ples princezen a rytířů - Včeličky
22 23
24
Cvičení v hale TJ Spartak - Masarykovo náměstí
Školní zralost - webinář pro rodiče
25 26 27
27. 2. 2025 - Masopustní veselice v MŠ Masarykovo náměstí
28
Masopustní veselice v Lánicích
1 2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Realizované akce > Naučná lesní stezka

Naučná lesní stezka



Koncem října paní učitelky ze třídy Včeliček připravily pro děti naučnou stezku, která vedla od budovy MŠ v Lánicích směrem do Chobůtek a pak pokračovala dál lesem k Novým Sadům. Jednalo se o celkem 12 různých zastavení, kde děti poznávaly lesní zvířata, stromy listnaté i jehličnaté, houby, keře, jedlé i jedovaté lesní plody a další. Na jednom zastavení si děti připomínaly, jak se správně v lese chovat a co se v lese smí a nesmí dělat. Úkoly byly různorodé, děti hádaly hádanky, kreslily ježka, skákaly jako žába, učily se, čím se zvířata živí a jiné zajímavosti z jejich života, přiřazovaly k listům stromů jejich plody, zpívaly písničku a plnily další úkoly.  

  1. a 25. října 2024 si lesní stezku procházely děti se svými paními učitelkami z jednotlivých tříd naší mateřské školy. Děti z MŠ Lánic šly lesem v Chobůtkách, děti z MŠ Masarykovo náměstí si stezku vyznačily blíže své budově.

V pátek 25. října si stezku v Chobůtkách vyzkoušely i žáci Základní a Praktické školy ve Velké Bíteši.

Od soboty 26. října do středy 30. října pak byla stezka volně přístupná pro širokou veřejnost. Děti z Velké Bíteš a okolí tak mohly vyplnit svůj volný čas a v době  víkendu, státního svátku nebo podzimních prázdnin si užít s rodiči či prarodiči pěknou procházku v přírodě a při tom si zkusit plnit i úkoly z naší naučné lesní stezky.